အမျိုးအစား N သည် ဝက်အူချိတ်ဆက်မှုပါရှိသော အနိမ့်မှ အလတ်စား ပါဝါချိတ်ဆက်ကိရိယာ တစ်မျိုးဖြစ်သည်။ N ချိတ်ဆက်ကိရိယာများကို 50ohm နှင့် 75ohm impedance ဖြင့် ရရှိနိုင်ပါသည်။ ဝက်အူအမျိုးအစား ချိတ်ဆက်ကိရိယာသည် ခိုင်ခံ့ပြီး ယုံကြည်စိတ်ချရသော ချိတ်ဆက်မှုကို ပေးစွမ်းသည်။ ချိတ်ဆက်ကိရိယာပုံစံများကို ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိသော၊ လိုက်လျောညီထွေဖြစ်အောင်ပြုလုပ်နိုင်သော၊ တစ်ဝက်မာကျောသော နှင့် ကွေးညွှတ်နေသော ကြိုးအမျိုးအစားများအတွက် ရရှိနိုင်ပါသည်။ ဤစီးရီးအတွက် crimp နှင့် clamp cable termination လုပ်ငန်းစဉ်နှစ်မျိုးလုံးကို အသုံးပြုသည်။
connector ရဲ့ ဝိသေသလက္ခဏာကတော့ ယုံကြည်စိတ်ချရမှုမြင့်မားခြင်း၊ တုန်ခါမှုစွမ်းဆောင်ရည်ကောင်းမွန်ခြင်း၊ စက်ပိုင်းဆိုင်ရာနှင့် လျှပ်စစ်စွမ်းဆောင်ရည်ကောင်းမွန်ခြင်းစတဲ့ အကျိုးကျေးဇူးတွေပဲဖြစ်ပါတယ်။ တုန်ခါမှုနဲ့ ရာသီဥတုဆိုးရွားမှုတွေမှာ ရေဒီယိုတူရိယာ၊ ဆက်သွယ်ရေးပစ္စည်းကိရိယာ၊ မိုက်ခရိုဝေ့စမ်းသပ်ခြင်းနဲ့ မြေပြင်လွှတ်တင်စနစ်တွေမှာ RF coaxial cable နဲ့ ချိတ်ဆက်အသုံးပြုကြပါတယ်။ semi-rigid ဒါမှမဟုတ် semi-flex cable ကိုအသုံးပြုခြင်းအားဖြင့် ဒီအမျိုးအစားဟာ VSWR ပိုသေးငယ်လာပြီး frequency 11GHZ အထိ ရရှိနိုင်ပါတယ်။
| ထုတ်ကုန် | ဖော်ပြချက် | အပိုင်းနံပါတ် |
| ၇/၁၆ DIN အမျိုးအစား | ၁/၂ လက်မ ပျော့ပြောင်းသော RF ကြိုးအတွက် DIN အမ ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-DINF.12-RFC |
| ၁/၂" အလွန်ပျော့ပြောင်းသော RF ကြိုးအတွက် DIN အမ ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-DINF.12S-RFC | |
| ၁-၁/၄" ပျော့ပျောင်းသော RF ကြိုးအတွက် DIN အမ ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-DINF.၁၁၄-RFC | |
| ၁-၅/၈" ပျော့ပျောင်းသော RF ကြိုးအတွက် DIN အမ ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-DINF.၁၅၈-RFC | |
| ၁/၂ လက်မ RF ကြိုးအတွက် DIN အမ ညာဘက်ထောင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | တယ်-ဒင်ဖာ.၁၂-RFC | |
| ၁/၂" အလွန်ပျော့ပြောင်းသော RF ကြိုးအတွက် DIN အမ ညာဘက်ထောင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| ၁/၂ လက်မ ပျော့ပြောင်းသော RF ကြိုးအတွက် DIN အထီး ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-DINM.12-RFC | |
| ၁/၂" အလွန်ပျော့ပြောင်းသော RF ကြိုးအတွက် DIN အထီး ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-DINM.12S-RFC | |
| 7/8" coaxial RF ကြိုးအတွက် DIN အမ ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-DINF.78-RFC | |
| 7/8" coaxial RF ကြိုးအတွက် DIN အထီး ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-DINM.78-RFC | |
| ၁-၁/၄" ပျော့ပျောင်းသော RF ကြိုးအတွက် DIN အထီး ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-DINM.၁၁၄-RFC | |
| N အမျိုးအစား | ၁/၂" ပျော့ပျောင်းသော RF ကြိုးအတွက် N အမ ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-NF.၁၂-RFC |
| ၁/၂" အလွန်ပျော့ပြောင်းသော RF ကြိုးအတွက် N အမ ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-NF.12S-RFC | |
| ၁/၂" ပျော့ပျောင်းသော RF ကြိုးအတွက် N အမထောင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-NFA.၁၂-RFC | |
| ၁/၂" အလွန်ပျော့ပြောင်းသော RF ကြိုးအတွက် N အမထောင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-NFA.12S-RFC | |
| ၁/၂" ပျော့ပျောင်းသော RF ကြိုးအတွက် N အထီး ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-NM.၁၂-RFC | |
| ၁/၂" အလွန်ပျော့ပြောင်းသော RF ကြိုးအတွက် N အထီး ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-NM.12S-RFC | |
| ၁/၂" ပျော့ပျောင်းသော RF ကြိုးအတွက် N အထီးထောင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-NMA.12-RFC | |
| ၁/၂" အလွန်ပျော့ပြောင်းသော RF ကြိုးအတွက် N အထီးထောင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | TEL-NMA.12S-RFC | |
| ၄.၃-၁၀ အမျိုးအစား | ၁/၂" ပျော့ပျောင်းသော RF ကြိုးအတွက် ၄.၃-၁၀ အမ ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-၄၃၁၀F.၁၂-RFC |
| 7/8" ပျော့ပျောင်းသော RF ကြိုးအတွက် 4.3-10 အမ ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-၄၃၁၀F.၇၈-RFC | |
| ၁/၂ လက်မ RF ကြိုးအတွက် ၄.၃-၁၀ အမ ညာဘက်ထောင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-၄၃၁၀FA.၁၂-RFC | |
| ၁/၂" အလွန်ပျော့ပြောင်းသော RF ကြိုးအတွက် ၄.၃-၁၀ အမ ညာဘက်ထောင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-၄၃၁၀FA.၁၂S-RFC | |
| ၁/၂" ပျော့ပျောင်းသော RF ကြိုးအတွက် ၄.၃-၁၀ အထီး ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-၄၃၁၀M.၁၂-RFC | |
| 7/8" ပျော့ပျောင်းသော RF ကြိုးအတွက် 4.3-10 အထီး ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-၄၃၁၀M.၇၈-RFC | |
| ၁/၂ လက်မ RF ကြိုးအတွက် ၄.၃-၁၀ အထီး ညာဘက်ထောင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-၄၃၁၀MA.၁၂-RFC | |
| ၁/၂" အလွန်ပျော့ပြောင်းသော RF ကြိုးအတွက် ၄.၃-၁၀ အထီး ညာဘက်ထောင့် ချိတ်ဆက်ကိရိယာ | ဖုန်းနံပါတ်-၄၃၁၀MA.၁၂S-RFC |

မော်ဒယ်:ဖုန်းနံပါတ်-NM.၁၂-RFC
ဖော်ပြချက်
၁/၂ လက်မ ပျော့ပျောင်းသော coaxial ကြိုးအတွက် N အထီး ချိတ်ဆက်ကိရိယာ
| ပစ္စည်းနှင့် ပလတ်စတစ်ပြား | |
| ဗဟိုအဆက်အသွယ် | ကြေးဝါ / ငွေရောင် ඔප දැමීම |
| လျှပ်ကာ | PTFE |
| ကိုယ်ထည်နှင့် အပြင်ဘက် စပယ်ယာ | ကြေးဝါ / အလွိုင်းဖြင့် သုံးထပ်အလွိုင်းဖြင့် ಲೇಪನ್ಯಾ� |
| ဂက်စကက် | ဆီလီကွန် ရော်ဘာ |
| လျှပ်စစ်ဝိသေသလက္ခဏာများ | |
| ဝိသေသလက္ခဏာများ Impedance | ၅၀ အုမ်း |
| ကြိမ်နှုန်းအပိုင်းအခြား | DC~3 GHz |
| လျှပ်ကာခုခံမှု | ≥5000MΩ |
| ဒိုင်အီလက်ထရစ်အစွမ်းသတ္တိ | ≥၂၅၀၀ ဗို့အား rms |
| အလယ်ဗဟိုထိတွေ့မှုခုခံမှု | ≤1.0 mΩ |
| အပြင်ဘက်ထိတွေ့မှုခုခံမှု | ≤1.0 mΩ |
| ထည့်သွင်းမှု ဆုံးရှုံးမှု | ≤0.05dB @ 3GHz |
| VSWR | ≤1.12@3.0GHz |
| အပူချိန်အပိုင်းအခြား | -၄၀~၈၅ ℃ |
| PIM dBc (၂ × ၂၀ ဝပ်) | ≤-160 dBc (2 × 20W) |
| ရေစိမ်ခံသော | IP67 |
N သို့မဟုတ် 7/16 သို့မဟုတ် 4310 1/2″ အလွန်ပျော့ပြောင်းသော ကြိုးတပ်ဆင်ခြင်း ညွှန်ကြားချက်များ
ချိတ်ဆက်ကိရိယာ၏ဖွဲ့စည်းပုံ- (ပုံ ၁)
A. ရှေ့ခွံမာသီး
ခ။ နောက်ဘက် အခွံမာသီး
ဂ။ ဂါစကက်

ခွာခြင်းအတိုင်းအတာများသည် ပုံ ၂ တွင်ပြထားသည့်အတိုင်းဖြစ်ပြီး၊ ခွာခြင်းပြုလုပ်စဉ် အာရုံစိုက်သင့်သည်-
၁။ အတွင်းဘက်လျှပ်ကူးပစ္စည်း၏ အဆုံးမျက်နှာပြင်ကို ချွန်ထက်စေသင့်သည်။
၂။ ကြိုး၏အဆုံးမျက်နှာပြင်ရှိ ကြေးနီအကြေးခွံနှင့် အစွန်းအထင်းများကဲ့သို့သော မသန့်စင်မှုများကို ဖယ်ရှားပါ။

တံဆိပ်ခတ်ခြင်းအပိုင်းကို တပ်ဆင်ခြင်း- ပုံ ၃ တွင်ပြထားသည့်အတိုင်း တံဆိပ်ခတ်ခြင်းအပိုင်းကို ကေဘယ်လ်၏ အပြင်ဘက်လျှပ်ကူးပစ္စည်းတစ်လျှောက်တွင် လှည့်ပတ်ထည့်ပါ။

နောက်ဘက်နပ်ကို တပ်ဆင်ခြင်း (ပုံ ၃)။

ပုံတွင်ပြထားသည့်အတိုင်း ရှေ့နှင့်နောက်နပ်ကို ဝက်အူလှည့်ခြင်းဖြင့် ပေါင်းစပ်ပါ (ပုံ (၅))။
၁။ ဝက်အူမတပ်မီ၊ o-ring ပေါ်တွင် ချောဆီအလွှာတစ်လွှာ သုတ်လိမ်းပါ။
၂။ နောက်ဘက်နပ်နှင့် ကေဘယ်လ်ကို မလှုပ်ရှားဘဲထားပါ၊ နောက်ဘက်အခွံကိုယ်ထည်ပေါ်တွင် အဓိကအခွံကိုယ်ထည်ကို တပ်ဆင်ပါ။ မျောက်လိမ်ဖြင့် နောက်ဘက်အခွံကိုယ်ထည်၏ အဓိကအခွံကိုယ်ထည်ကို တပ်ဆင်ပါ။ တပ်ဆင်ခြင်းပြီးဆုံးပါပြီ။
